Ankaraya online otobüs bileti

Ankara’ya otobüs bileti ihtiyacınız varsa internetten alabilirsiniz. İnternetin sağladığı kolaylıklar arasında yolculuk biletlerini yorulmadan firma firma gezmeden bulmanızı sağlaması da bulunmaktadır. Ankara’ya yapılan ziyaretler genellikle bürokratik ve siyasi ziyaretlerdir. Başkent oluşunun getirdiği bu durum yolcu trafiğini de yoğunlaştırmaktadır. Bunun bilinci ile otobüs firmaları Ankara’ya çok sayıda sefer düzenleyerek bu trafiği kolaylaştırmaktadırlar. İnternette online satışının başlaması ile büyük şehirlere yapılan sefer saatleri an be an karşınıza çıkarak size tercih fırsatı vermektedir.

ankarada-bir-gece

Ankara’da bir gece

Türkiye’nin ve siyasetin başkenti olan Ankara’ya online otobüs bileti en fazla sorgulanan biletler arasındadır. Başkentte siyasetin ve bürokrasinin çemberinden kurtulmak ve tarihi mekânları gezip görmek istiyorsanız hemen Ankara’ya otobüs bileti alarak gezinize başlayabilirsiniz. İlk durağınız Anıtkabir olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Atatürk’ün ebedi istirahatgahını ziyaret edebilirsiniz. Ankara’ya bilet alarak gezeceğiniz yerler arasında müze yapılan TBMM ‘nin Ulus semtinde bulunan ilk binası da bulunmaktadır. Türkiye’nin tarihinde önemli bir yere sahip olan bu tarihi bina o günün şartlarına göre dekore edilerek tarihin tekrar yaşanmasına olanak vermektedir. Kendi tercih edeceğiniz bir otobüs firmasından Ankara’ya otobüs bileti alarak yaşayacağınız bu ayrıcalıkla Kurtuluş Savaşı’nda mücadelenin yönetim noktası olan ve zamanla Türkiye’nin başkenti olan bu eşsiz şehri görebilirsiniz. Ankara’nın çevre ilçeleri de güzellikleri ile göz kamaştıran dinlenme yerlerine sahiptir.

Ankara otobüs fiyatları

Online otobüs bilet alarak Ankara’nın bu eşsiz güzelliklerine yakından tanık olabilirsiniz. Özellikle Beypazarı ilçesine giderek tarihi Beypazarı Evleri’ni görme şansını yakalayabilirsiniz. Bu tarihi evleri gezerken Beypazarı çarşısında taze Beypazarı kurusu almalısınız. Sıcak çayla yiyeceğiniz kurunun tadını başka bir yerde bulamazsınız. Merak ettiğiniz yerleri görmek için Ankara’ya online otobüs bileti almalısınız. Gezip görmek istediğiniz yerlerini listesine Çubuk ilçesini de eklemelisiniz. Ankara Savaşı’nın yapıldığı Çubuk Ovası’nın çevresinde kurulan bu ilçeye özellikle yazın yapılan festival sırasında giderseniz yapılan yerel yiyeceklerin ve özellikle Çubuk turşusunun bin bir çeşidine ulaşabilirsiniz. Çubuk ilçesinin sınırları içinde yer alan Karagöl bölgenin en güzel yerlerinden birisidir. Ankara’ya bilet alarak gidebileceğiniz Karagöl eşsiz manzarası ile herkesi büyülemektedir. Çubuk ilçesinin yakınında bulunan Kalecik ilçesinde yapılan üzüm festivali de Ankara’ya gelen yolcu sayısını artırmaktadır. Festivale katılmak isterseniz online bilet alarak Kalecik ilçesini görebilirsiniz.

Ankara otobüs seferleri

Ankara içinden ve diğer şehirlerden festivale ilgi çok fazladır. Ankara’nın hamamları ile ünlü ilçeleri Haymana ve Kızılcahamam da görülmesi gereken mekânlardandır. Sağlık sorunları yaşayan birçok insan özellikle yaz aylarında bu ilçeleri ziyaret ederek konaklamakta ve hamamlarından yararlanmaktadır. Ankara’ya online otobüs bileti alarak tarihiyle tüylerinizi diken diken edecek Polatlı’yı görmeniz gerekir. Buram buram tarih kokan Kurtuluş Savaşı’nda canları pahasına yurdu kurtarmak için mücadele eden şehitlerimizin savaştığı bu topraklar mutlaka görülmelidir. Ankara ‘ya yüz kilometre olan bu ilçe tarihe tanıklık eden yapısıyla Türkiye’nin önemli ilçelerindendir. Eğer fırsatınız varsa Ankara’ya bilet alarak bu tarihe tanıklık etmiş şehri ziyaret edebilirsiniz. Günümüzde bürokrasi şehri olarak bilinen Ankara tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken şehirlerimizdendir.  Nilüfer Varan Kamil Koç Metro turizm Ankara İstanbul otobüs biletlerini sitemizden tedarik edebilirsiniz. Ankara otobüs seferleri ve Ankara otobüs fiyatları daima güncellenmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *