Online Ankara Otobüs Bileti

ANKARA OTOBÜS BİLETİNİZİ ONLİNE ŞEKİLDE ALABİLİRSİNİZ

ankara online otobüs bileti

Nerede gezeyim ?

İnternet hayatımıza her konuda iyice girmeye ve herkes tarafından kabul edilen kolaylıklar sağlamaktadır. Daha düne kadar Ankara bileti almak için otobüs firmaların satış ofisleri teker teker dolaşılarak bilet bulmaya çalışılır ve belki de istemediğiniz bir firmadan bilet alarak geri dönmek zorunda kalırdınız. Artık tüm firmaların online Ankara bileti fiyatlarını ve sefer saatlerini internetten bulabilirsiniz. Bilet sorgulaması yaparken ilgili yere otobüs bileti Ankara diye belirtmeniz yeterlidir. İstediğiniz firmanın adını belirterek daha kısa sürede bilet alabilirsiniz. Ayrıca online Ankara otobüs bileti alarak unutulmaz  bir Ankara gezisi yaşayabilirsiniz.

Ankara terminaline iner inmez bu şehrin gerçekten başkent olmayı hak ettiğini düşüneceksiniz. Çok büyük bir terminale sahip olan Ankara’ya sadece o dakikada yapılan yolcu trafiğine şaşırıp kalabilirsiniz. Her gün yüzlerce insan başkente gidiş ve dönüş yapmaktadır. Online Ankara bileti alarak bu şehrin büyüsüne siz de kapılabilirsiniz. Dünyanın hızlı gelişen şehirleri arasında yer alan Ankara başkent olmayı hak eden bir şehirdir. Şehirde göreceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Şehir turunuza Ulus semtinde bulunan Ankara kalesi ile başlayabilirsiniz. Ankara’nın tarihi evlerinin arasından geçerek çıkacağınız kaleden tüm şehri seyredebilirsiniz.

Ankara’ya en hakim noktaya kurulmuş olan kalenin ne zaman yapıldığına dair çeşitli tahminler bulunmaktadır. En yaygın fikir Hititler tarafından yapıldığıdır. Bir başka bilgi de Romalılar tarafından yapıldığına dairdir. Kalenin surlarına çıkarak muhteşem bir Ankara manzarası seyredebilirsiniz. Kale içinde bulunan tarihi dönemlere ait eserlerin sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezmek için online Ankara bileti almalısınız. Biletinizi almak için araba motoruna otobüs bileti Ankara diye yazarak arama yapmanız gerekmektedir. Böylece size birçok firmanın Ankara bileti seçenekleri sunulacaktır. Sizin kriterlerinize uygun olan bileti alarak Ankara’ya gidebilirsiniz.

Alacağınız online Ankara otobüs biletini gidiş ve dönüş birlikte alırsanız daha avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Ankara’da yapacağınız geziye Anıtkabir’i mutlaka katmalı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e saygı duruşunda bulunabilirsiniz. Ankara’nın en hareketli ve kalabalık semti Kızılay’da Ankara Döneri yiyerek dinlenmelisiniz. Çünkü daha gezecek pek çok yer bulunmaktadır. Bu hareketli semt şehrin kalbi gibidir. Ankara’nın her yerinden insanın birleştiği bu mekanda birçok kafe restoran pastane bulunmaktadır. Birçok mağaza ve butik  bulunan caddeyi gezerken çok keyif alacaksınız. Ankara bileti almak için başvurduğunuzda gezilecek yerlerin listesini de yapmalısınız. Böylece hiçbir yeri atlamadan gezebilirsiniz. Kızılay’dan yukarı doğru çıktığınızda Kuğulu Park tüm ihtişamı ile karşınızı çıkmaktadır. Parkın maskotu beyaz kuğuların yaptıkları dansı seyrederken zamanı unutabilirsiniz.

Online Ankara otobüs bileti almak size muhteşem bir Ankara gezisi yapma imkanı sağlayacaktır. Türkiye’nin orta yerinde yer alan ve şehirlerarası firmaların güzergahında olan Ankara birçok kişinin ziyaret ettiği bir şehrimizdir. Şehrin en güzel yerlerinden olan Atatürk Orman Çiftliği Çubuk Barajı Kızılcahamam Milli Parkı Duatepe Şehitlik Anıtı ve daha pek çok mekan gezilecek ve görülecek yerler arasındadır. İnternetten bilet alarak siz de bu tarih yazılan Kurtuluş Savaşı’nda merkez olan ve şimdi de Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’yı görebilirsiniz. Biletinizi mutlaka otobüs bileti Ankara diye belirterek internette aramalısınız. Aldığınız biletin ödemesi peşin kredi kartı ya da kredi kartına taksit şeklinde olabilmektedir.

Ankara Otobüs Firmaları

Başkentte genelde Metro otobüs firması revaçtadır.Zaten Aşti otobüs terminalinin yarısı Metro turizm otobüslerinin peronlarına ayrılmıştır.Neredeyse yüzde 30 u İstanbul otobüs seferleri için hazırda bekletilir. Metro Turizm Ankara Otobüs bilet fiyatları için arama butonunu kullanmayı unutmayınız. Varan ve Kamil Koç otobüs firmaları da Eskişehir Ankara İzmir destinasyonunda kendilerine önemli bir yer edinmiştir. Ulusoy genelde Ankara Tokat , Ankara Sivas otobüs seferleri düzenler.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *